free hit counter
Listopad 2014

Wojskowy ośrodek uzdrowiskowo - rehabilitacyjny

Układ gazowej mikrokogeneracji dla Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Lądku Zdroju obejmuje instalację pięciu jednostek MCHP XRGI 15.
Dwie jednostki kogeneracyjne XRGI 15 o łącznej mocy elektrycznej 30 kW zainstalowano w budynku Pawilonu nr 1. Podczas wytwarzania energii elektrycznej wytwarzane jest 60 kW ciepła, które wykorzystywane jest na potrzeby ogrzewania budynku (w zimie) oraz do przygotowania c.w.u. oraz gabinetu rehabilitacji (przez cały rok).

Jeden kogenerator XRGI 15 zasila Pawilon nr 3. Produkowane ciepło kierowane jest całorocznie do układu c.w.u. oraz do wanien terapeutycznych, natomiast w zimie dodatkowo do układu c.o. budynku.
Następnie układ dwóch kogeneratorów XRGI 15 w budynku Basenu wytwarza ciepło do podgrzewu wody basenowej (całoroczne zapotrzebowanie na ciepło w technologii basenowej).
W każdym z tych trzech obiektów zapotrzebowanie na ciepło w zimie uzupełniane jest przy skrajnie niskich temperaturach automatycznie ze szczytowo załączanych gazowych kotłów grzewczych.
Moc układu: 75 kW energia elektryczna, 150 kW ogrzewanie. Pięć jednostek MCHP XRGI 15 zasilających trzy budynki kompleksu szpitalnego.

Pompy ciepła GHP

zobacz