free hit counter

Mikrokogeneracja MCHP

Pompy ciepła GHP

zobacz
Animacja MCHP

Ochrona środowiska

Wykorzystanie mikrokogeneracji EC POWER do produkcji energii elektrycznej i cieplnej skutkuje zmniejszeniem ilości paliwa pierwotnego jakie musi być zużyte do wytworzenia określonej ilości energii. Współczynnik zachowania energii pierwotnej PES dla kogeneratorów XRGI jest bardzo wysoki i nie spada poniżej 22%.

Mikrokogeneratory serii XRGI wyróżniają się również niskim współczynnikiem wykorzystania energii pierwotnej fp którego wartość w najgorszym przypadku wynosi 0,51.
Dzięki dedykowanym, specjalnym rozwiązaniom połączenia silnika spalinowego z kogeneratorem oraz wyjątkowo starannym wygłuszeniu, mikrokogrneratory EC POWER wyróżnia wyjątkowo niski poziom hałasu.

Jednostki zasilane są paliwem gazowym, które jest najczystszym źródłem energii pozyskiwanej przez spalanie, zarówno biorąc pod uwagę wysoką wartość opałową gazu ziemnego i LPG, jak i skład spalin powstających przy spalaniu gazu, w porównaniu z zanieczyszczeniami powstającymi przy spalaniu węgla w elektrowniach konwencjonalnych. Jeżeli uwzględnimy cały cykl wytworzenia energii elektrycznej w elektrowni opalanej węglem wraz z przesyłem tej energii do użytkownika końcowego, i porównamy go z instalacją mikrokogeneracyjną gdzie proces spalania czystego paliwa jakim jest gaz odbywa się bezpośrednio w miejscu wykorzystania wytworzonej energii, oznacza to że wielkość emisji CO2 do atmosfery w technologii EC POWER XRGI jest znacznie niższy niż w przypadku technologii tradycyjnych.

XRGI® dzięki swej efektywności jest przyjazną dla klimatu technologią skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Dlatego układy XRGI® 9 i XRGI® 20 to obecnie jedyne pracujące na paliwie gazowym bloki grzewczo-energetyczne w klasie mocy 3 – 80 kWel, które zostały wyróżnione znakiem ekologicznym "Niebieski Anioł".


Model XRGI 6 XRGI 9 XRGI 15 XRGI20
Współczynnik zachowania energii pierwotnej PEE* % 25,8 25,8 22,0 29,1
Współczynnik wykorzystania energii pierwotnej fp* - 0,43 0,44 0,51 0,33
Natężenie hałasu z odległości 1m dB(A) 49 49 53 49
Emisja CO* mg/Nm3 12 52 99 15
Emisja NOx* mg/Nm3 319 52 293 18
* - bez wykorzystania ciepła kondensacji


Pompy ciepła GHP

zobacz